Што може да им се случи на децата ако спијат со отворена уста?

Дишењето преку уста кај децата не е толку слатко како што може да изгледа на прв поглед. Всушност, тоа може да укаже на одредени проблеми или да предизвика сериозни здравствени проблеми.

Дали знаете колку често луѓето спијат со отворени очи?

Се приближувате до креветот каде што спие некој семеен пријател или до креветот каде што лежи вашиот нов партнер, се наведнувате и сфаќате дека очите му се широко отворени додека спие.

5 групи луѓе кои не смеат да користат лук и покрај неговата чудотворна моќ

Лукот е една од најздравите намирници чии својства имаат неверојатни здравствени придобивки.

3 здравствени проблеми од кои можете да се ослободите со помош на млад лук

Младиот лук е богат со витамини и минерали и има благотворно дејство врз организмот.

5 здравствени состојби со симптоми слични на депресија

Ако имате симптоми на депресија, не сте единствените. Но ова не мора да значи дека страдате од депресија.

Еве што сѐ цистите на јајниците може да му направат на вашето тело

Во најголем број случаи цистите се прилично безопасни и може да исчезнат сами од себе, но постојат и одредени начини на кои тие може да влијаат на вашето тело.

5 прашањa на кои мора да одговорите доколку спиете лошо

Квалитетниот сон е исклучително важен за нашето здравје. Но, дали вие го имате?

Сраснати нокти на прстите: 5 најчести причини за оваа болна и непријатна појава

Иако не е опасно, сраснувањето брзо може да премине во воспаление и да предизвика бројни здравствени проблеми.

Што се случува со нашето здравје кога ни недостигаат пари?

Имаме официјална потврда дека стресот заради недостигот на пари може да предизвика сериозни здравствени проблеми.

5 промени на усните зад кои се кријат здравствени проблеми

Здравите усни се розови, меки и мазни, но што се случува кога нивниот изглед ќе се промени?

Проблеми со здравјето кои се кријат зад промените на бојата на лицето

Кожата, како најголем орган, честопати ни испраќа пораки за тоа какви здравствени проблеми се кријат во нашето тело.

7 знаци дека вашето тело „моли“ за помош

Нашето тело е еден совршен механизам во кој се одвиваат многу работи истовремено.