здив | Кафе пауза

Не морате секогаш да бидете силни: Време е за ослободување, за пауза, за здив

Веројатно и вие сте едни од оние луѓе кои мислат дека мора секогаш да бидат силни.

Совети за убавина: 10 начини да ја употребите сода бикарбоната

Освен во кујната и домот, сода бикарбоната можете да ја употребите и личната нега на лицето и телото. Еве неколку начини да го направите тоа уште денес.

5 начини на кои можете да ја отстраните непријатната миризба од лук или кромид во вашата уста

Погледнете ги најдобрите и најефикасни 5 начини на кои можете да го сторите тоа...

4 индикатори кои покажуваат дека имате многу токсини во вашето тело

Важно е да се поврземе со нашето тело со цел да бидеме во можност да ги „слушнеме“ неговите знаци.

Навидум страшни проблеми во врските за кои навистина не треба да се грижите

Овие нешта навидум се големи проблеми, но во суштина се навистина безопасни.
Датум: 30 сеп 2014
, Автор:

Направете ја најевтината течност за борба со лошиот здив

Ви препорачуваме да си направите сами природен и евтин производ за чистење на усната празнина кој ќе ви даде свеж здив.
Датум: 08 авг 2014
, Автор:

Природен напиток кој ги убива сите непријатни телесни мириси

Ова зелено овошно-зеленчуково смуди ќе ви ги подобри телесните мириси, заради што вашиот партнер, пријателите и семејството ќе ви бидат благодарни.
Датум: 02 мај 2014
, Автор:

Како да го отстраните мирисот на кромид од вашата уста?

Повеќето луѓе деновиве уживаат на богати трпези на кои задолжително има кромид. Но, ако после ручекот сакате да се најдете на пријателите, веројатно не сакате да им пречите со непријатен здив.
Датум: 20 апр 2014
, Автор:

Необични медицински трикови за справување со секојдневни непријатности

За повеќето болести неопходна е консултација со доктор, но овие медицински трикови, можете да ги примените и сами, на своја рака.
Датум: 31 мар 2014
, Автор:

Што сè прави вашето тело за само 30 секунди?

До одговорот ќе дојдете само ако продолжите со читање... :)
Датум: 17 мај 2013
, Автор:

Старомодни правила за љубовните состаноци кои треба да ги следите

Во последните 50 години феминизмот, контрацепцијата и Интернетот поставија нови стандарди за љубовните состаноци. И додека многу работи се менуваат, некои правила сепак, остануваат непроменети.
Датум: 05 јул 2012

10 причини зошто е тешко да сакате пушач

Покрај причините кои им се добро познати на сите, редовните пушачи стекнуваат навики кои го менуваат нивниот животен стил, што пак, се одразува на начинот на кој влијаат на другите луѓе, на нивното лично здравје и на хигиената.
Датум: 20 апр 2011
, Автор:
12