Запознајте го Лео: Зајчето без уши кое изгледа како бебе лав

Ушите секогаш биле најпрепознатливата карактеристика на зајците и е тешко да се замисли како би изгледале без нив. Како и да е, природата работи на необични начини, а понекогаш дури се раѓа и зајак без уши. Неодамна, едно вакво зајче се роди во Ирска.

За на ѕид или маса: Направете велигденски венец со зајачиња

Барате интересна велигденска декорација што можете сами да jaнаправите?

Погледнете го овој пресладок пар кој ќе ве разнежни

Фотографии од бебе и зајче кои несомнено ќе ве стопат и разнежат.

Најслатките зајчиња кои некогаш сте ги виделе

Зарем има нешто послатко од овие неодоливи животни? Доколку размислувате дали да чувате зајче, имајте на ум дека тие се доволно интелигентни да се тренираат во домот и можат да живеат до 12 години, а понекогаш и подолго. Се разбира, пред да го преземете тој чекор информирајте се добро

Морски зајчиња: Сите полудеа по овие неодоливи водни полжави без школка

Морските полжави без школка не се суштества за кои некој би рекол дека можат да видат неодоливи, но овој необичен вид од Јапонија го смени мислењето на целиот свет.

По 20 години криење од човештвото, повторно е забележано ова мало суштество кое наликува на неодоливо плишано мече

Станува збор за животно чиј изглед наликува како да е комбинација од мече, верверица и зајак.

20 слатки зајачиња со исплазени јазичиња

Само што помисливме дека бушавите зајаци не можат да бидат послатки, тие ги извадија нивните мали розови јазичиња и повторно ни ги стопија срцето, покажувајќи ни дека сме грешеле.
Датум: 19 јун 2014
, Автор:

Божиќно видео што ќе ви го стопли срцето

Ова анимирано видео ја раскажува слатката приказна за зајчето, што на мечката ѝ подарува специјален подарок за да ја почувствува магијата на Божиќ, наместо да падне во зимски сон.

Најслаткото и најнеодоливото зајче на Инстаграм

Погледнете ги наредниве фотографии од ова неодоливо зајче и подгответе се веднаш да се заљубите во него.

Неодоливи животни кои ќе го стопат вашето срце

Колекција од неколку неодоливи животни кои со сигурност ќе измамат насмевка на вашето лице.

Најсреќните животни во светот

Не мора да се храните со глодари за да бидете среќни. Понекогаш е доволно само да ги забележите и да ги цените малите чуда на животот.
Датум: 03 мар 2012
, Автор: