зајак | Кафе пауза

Зајак без крзно што бил спасен од еутаназија сега живее како ѕвезда на социјалните мрежи

Не се раѓаат сите зајаци со крзно. Некои уникатни зајаци се раѓаат без меко крзно, каков што е случајот со господин Биглсворт, онлајн познатиот зајак без влакна од Викторија, Австралија.

4 нешта што треба да ги знаете доколку сакате домашно милениче зајак

Како и секое милениче, и зајакот бара поголема одговорност отколку што мислите.

Зајче родено без уши добива неодолива замена од нејзината сопственичка

Зајчето Мими било родено глуво, со само три нозе, но и покрај тоа што не може да слуша, благодарение на нејзината сопственичка, таа има нов пар ушиња – направени од волна.

Зајаче со очила за сонце стана главна ѕвезда во фотографиите на Фотошоп мајсторите

Нивната фантазија не познава граници и тие навистина успеаја да дадат нова димензија на најобична фотографија

Запознајте го Воли, зајачето со најголемите крилести уши

Воли е англиски ангорски зајак кој живее во Масачусетс, САД, и има уши кои личат на ангелски крилја.
Датум: 02 јун 2015
, Автор:

Овие фотографии ни покажуваат дека и зајчињата се талентирани модели

Најслатката фотосесија со зајчиња која некогаш сте ја виделе...

Дали би ги препознале овие животни без нивните крзна?

Погледнете ги овие интересни фотографии од животни без крзна или пердуви и пробајте да ги препознаете.
Датум: 23 јун 2014
, Автор:

20 слатки зајачиња со исплазени јазичиња

Само што помисливме дека бушавите зајаци не можат да бидат послатки, тие ги извадија нивните мали розови јазичиња и повторно ни ги стопија срцето, покажувајќи ни дека сме грешеле.
Датум: 19 јун 2014
, Автор:

Најслаткото и најнеодоливото зајче на Инстаграм

Погледнете ги наредниве фотографии од ова неодоливо зајче и подгответе се веднаш да се заљубите во него.

Побушави зајаци од овие немате видено

Нивното екстремно волуминозно и дебело влакно, може да порасне толку многу, што го обвива и засенува самото животно. Им се гледа само малечкото, речиси сокриено лице, поради што изгледаат како огромни памучни топки.
12