зачувување | Кафе пауза

12 лесни начини на кои можете да помогнете во зачувување на природата

За зачувувањето на нашата околина не се доволни малите промени кои може да ги направиме сите, но тие секако ќе помогнат во процесот.

11 совети за оние кои не сакаат да фрлаат храна

Отворете го вашиот фрижидер и погледнете што има во него. Веројатно ќе најдете стари зеленчуци, млеко со сомнителна свежина или речиси празни тегли.

Зачувајте ги омилените џемпери: Како да ги перете без да ги оштетите?

Едно од омилените дневни парчиња во зимскиот период е дефинитивно џемперот.

3 нешта кои можете да ги правите за да го одржите мозокот здрав до длабока старост

Повеќе од 46 милиони луѓе низ светот страдаат од деменција предизвикана од Алцхајмеровата болест и други прогресивни дегенеративни состојби...

Астрологијата ви помага да ја зачувате врската

Она што за еден знак е сосема нормално, за друг може да биде комплетно неприфатливо. Но, астрологијата е овде за да ви помогне да не направите некоја непотребна грешка.
Датум: 01 окт 2014
, Автор:

Библиотеката за ретки книги и ракописи на Универзитетот Јеил

Денес во оваа библиотека можете да пронајдете над 500.000 ретки книги и неколку милиони рачни записи. Погледнете како таа изгледа.

Како да ја зачувате бојата на фармерките?

Фармерките, особено оние од темен тексас, после одредено време почнуваат да избледуваат. За да го избегнете ова, пробајте да се придржувате на овие 5 клучни правила.