зачадени очи | Кафе пауза

Мејкап идеи: Гламурозни стилови кои мора да ги испробате оваа есен

Есента е најубавото годишно време за нова љубов, нови почетоци и планови, но и за испробување нови мејкап трикови.

3 гламурозни новогодишни мејкап изгледи

Доколку размислувате за вашата шминка на новогодишната ноќ, ова се три гламурозни изгледи кои ви ги даваме како предлози.
Датум: 28 дек 2013
, Автор:

Идеални празнични „зачадени очи“

„Зачадените очи“ се драматичен, ефектен и заводлив мејкап, што ги прави одличен избор за дочек на Нова година.

Мејкап-трикови што треба да ги знае секоја девојка

Истакнете ги вашите заводливи очи, украдете изглед од гламурозните настани на црвениот тепих, дајте му сјај на лицето со нанесување на правилната нијанса руменило и привлечете што е можно повеќе внимание.
Датум: 16 фев 2012
, Автор:

Што кажува шминката за вашиот карактер?

Неколку експерти и професионалци за шминка, откриваат дека начинот на шминкање може да открие дел од вашите карактеристики.