Која Дизниева принцеза сте според хороскопскиот знак?

Оваа астрологија нема цел да „ви го пробие“ карактерот ниту пак да ви ја предвиди иднината, туку само да ве забавува. Според карактеристиките на секој хороскопски знак, ова се принцезите на Дизни кои ги претставуваат 12-те знаци во зодијакот.
Датум: 19 јан 2014
, Автор:

Трејлерот за „Maleficent“ со Анџелина Џоли во својата најзлобна улога досега

Дизни го објави првиот трејлер за филмот „Maleficent“, кој ќе биде прикажан во мај, 2014. Во него Џоли ја има улогата на најпознатата злобница од цртаниот филм „Заспаната убавица“ од 1959 година.