замрзнување | Кафе пауза

Млечни производи што можете да ги замрзнете за да заштедите време и пари

Живееме во време кога храната ни е достапна во изобилство во текот на целата година и на секој чекор, па сигурно некогаш сте се запрашале дали навистина ви е потребен замрзнувач.

Само вака правилно се замрзнува леб: Генијален трик кој ја чува свежината, а ви требаат само 10 минути

Експертите предупредуваат дека замрзнувањето на лебот мора да се направи на правилен начин бидејќи само така ќе ја задржите свежината.

Како да не фрлате храна: Совети со кои вашите колачиња ќе останат свежи до Нова година

Ако сакате да зачувате неколку бисквити и колачиња и да го продолжите нивниот рок на траење до прославата на Нова година, следете ги предложените совети.

Како правилно да ги замрзнете свежите јагоди?

Доколку немате идеја што да правите со вишокот јагоди, секогаш можете да ги замрзнете.

Внимание: Овие 4 намирници никако не смеете да ги замрзнувате!

Замрзнувачот, откако постои, ни го олесни животот, но некои намирници едноставно не треба да се чуваат таму.

Зошто треба да ги замрзнувате лимоните?

Добро е познато дека лимонот носи бројни бенефити за организмот. Добрата работа во врска со тоа е тоа што може да се употребува цел.