замрзнато | Кафе пауза

12 факти што сигурно не сте ги знаеле за анимираниот филм Замрзнато (Frozen)

Анимираниот филм Замрзнато дефинитивно успева да го привлече сечие внимание, а откако ќе го гледате еднаш, ќе посакате уште еднаш, па уште еднаш...

Замрзнат јогурт со вкус на малини

Одлично освежување за топлите денови

Мали зимски совети кои можат да ви го спасат животот: Еве како треба да возите по снег и мраз

Кога снегот ќе го зафати регионот, без зимска опрема не треба да помислите да тргнете на пат. Ова се неколку важни препораки за возење по снежно време и подмрзнати патишта.
Датум: 31 дек 2014
, Автор:

Коктел на денот: Замрзнато Мохито

Како се разладувате во летните горештини? Пиете ладна вода, јадете сладолед, или пак можеби правите овошни коктели? Доколку се одлучите за коктели, ви го препорачуваме замрзнатото Мохито.
Датум: 07 авг 2014
, Автор: