закуска | Кафе пауза

Здрави закуски кои вашите деца ќе ги обожаваат

Погледнете ги овие рецепти за здрави закуски кои се лесни за подготовка и можете да ги направите уште денес.

Домашен рецепт за переци со точки

Вкусна закуска за секој дел од денот!

Кажете им збогум на килограмите: Храна која гарантирано го спречува прејадувањето

За да го спречите неконтролираното консумирање на храна, нутриционистот Линди Кохен нуди лесно изводливо решение.

Можете ли да ја најдете вкусната закуска што се разликува од останатите?

Дали вашата моќ за набљудување е доволно развиена за да забележите која од закуските на сликата се разликува од останатите?

Што јадат луѓето во кината ширум светот наместо пуканки?

Луѓето од некои земји претпочитаат малку понеобична закуска од секојдневните пуканки.

Фрико чипс од кашкавал: Одлична закуска од само една состојка

Брза, вкусна и лесна закуска готова за само неколку минути...

3 вкусни грицки за „лапање“ без грижа на совест

Потребни ви се само основни состојки и вашите омилени зачини за да ги претворите во незаменлива закуска, која ќе сакате редовно да ја приготвувате.
Датум: 19 јун 2014
, Автор:

Чоколадирани замрзнати банани

Вкусна закуска полна со витамини за целото семејство
Датум: 01 апр 2014
, Автор:

Вкусни крцкави соленки кои одат одлично со пиво

Одлично мезе за со пиво, а и супер закуска доколку сте гладни...

Најздравиот помфрит од Мекдоналдс

За неколку минути можете да направите здрава закуска која вашите деца ќе ја обожаваат.

Крцкав чипс од француско лепче

Закуска која оди одлично во комбинација со сосови...

Како пукаат пуканките?

Кино, гледање филмче во домашна атмосфера, роденден, собиранка или диета, сите овие работи се незамисливи без најекономичната вкусна закуска, пуканките.
12