Која боја на кармин да ја изберете летово за забите да ви изгледаат побели?

Многу од жените летово можеби забележале дека една од најпопуларните летни нијанси на кармин – корално црвената, не им одговара баш најдобро на нивната насмевка.

5 страшни работи што може да ви се случат доколку не ги миете забите редовно

Здравјето на секој орган од телото зависи од здравјето во устата.

Еве што се случува доколку не ги миете забите

Колку се чисти вашите бисерно бели заби?
Датум: 23 дек 2015

Какви се вашите заби? Нивниот облик ги открива вашите амбиции и вашите врски со луѓето

Следниот пат кога ќе ја откриете вашата блескава насмевка, погледнете се во огледало.
Датум: 08 окт 2015
, Автор:

Како да одберете правилна четкичка за заби?

Можеби не можете да ја процените важноста на добрата орална хигиена, не само за здравјето на забите, туку и за целокупното здравје на вашето тело.

Како да ги исчистете забите со забен конец на правилен начин за само една минута?

Чистењето на забите со забен конец е подеднакво важно за денталното здравје како и миењето на забите со четкичка. Само миењето на забите не е доволно за одржување на добро здравје на забите.

6 грешки кои ги правите при миењето на забите

Можеби ги миете забите секој ден, но ако правите некоја од овие грешки тие сепак не се добро заштитени. Д-р Едмонд Хјулит има совети за вас како да ги исправите.

Отстранете го забниот камен на природен начин со овие 4 рецепти

Забниот камен се оние тврди наслаги кои остануваат како залепени за забите. Не е добро да ги имате затоа што со текот на времето го оштетуваат забот.

Бои на кармини кои прават вашите заби да изгледаат побело

Понекогаш е навистина тешко и скапо да се одржи блескаво белата насмевка, но постојат одредени трикови со кои можете да креирате илузија и да ги покажете вашите заби во подобро светло.

Избелете си ги забите со масло од чајно дрво

Ова драгоцено масло ги регенерира и зајакнува непцата, ја намалува количината на забните наслаги, спречува кариес, ја отстранува храната помеѓу забите и непцата и го чисти јазикот.
Датум: 18 јан 2015
, Автор:

13 факти за женското тело

Сигурно многупати сте се запрашале дали вашиот организам функционира како и на другите луѓе. Ви ги откриваме најважните анатомски и функционални параметри на просечното женско тело.
Датум: 22 дек 2014
, Автор:

Неколку трикови за разубавување кои секоја жена би требало да ги знае (втор дел)

Секој трик кој на жената ќе ѝ помогне побрзо и поефикасно да дојде до посакуваниот изглед е повеќе од добредојден.