23 знаци дека страдате од менталитет на жртва

Без разлика дали како деца, тинејџери или возрасни, до некој степен сите сме биле жртви на емоционално, физичко или психичко малтретирање.

Престанете да изигрувате жртва, вие можете да го промените вашиот живот!

Секогаш можете да го промените својот пат и да почнете да бидете личноста која сакате да бидете.

Астрологијата открива што сѐ се подготвени хороскопските знаци да направат за својот партнер

Погледнете што е во состојба да жртвува секој хороскопски знак за својот партнер.

Холивудски актерки кои ја жртвувале нивната убавина за незаборавни филмски улоги

Ја скратуваат прекрасната коса, се здебелуваат, „остаруваат“ и прават многу други екстремни промени.

Кога се жалите, од себе правите жртва: Напуштете ги, сменете ги или прифатете ги работите

Луѓето можат да ве обвинуваат, да ја изневерат вашата доверба, да ви пркосат или да ве стават во ситуација во којашто сте жртва.

Црно-бели фотографии кои носат моќна порака: Ниту една жртва на насилство не си го заслужила тоа!

Фотографии кои имаат за цел да ја разбудат свеста на народот за степенот на домашно насилство и силување кој расте со секој нов ден!

10 работи кои никогаш не треба да ги жртвувате поради вашата врска

Да, поубаво е кога сте заедно, во врска, но има одредени работи кои не смееме и не треба да ги жртвуваме поради успешноста на самата врска.
Датум: 14 јан 2016

Во која ситуација треба да бидете херој, а во која не?

Сите сакаме да бидеме херои во секоја ситуација, но тој порив не е секогаш најдоброто решение.

Со „голи“ слики во борба против злоупотреба на приватноста

Ема Холтен решила да се избори со прекршувањето на нејзината приватност така што направила фотографии на кои позира топлес, но овој пат целосно по нејзин избор...

Убијци кои го користат Фејсбук за да го реализираат своето „совршено“ убиство

Разгледајте ги вашите пријатели на Фејсбук и размислете, дали е можно да се крие убиец низ некои од лицата кои се смеат на нивната профилна фотографија?

Најдобрата кампања против силување во Индија

„The Times of India“ спровеле огромна кампања со која се обидуваат повторно да ја вратат вината онаму каде што припаѓа - кај силувачот.

Книга: „Исчезната без трага“ – Шеви Стивенс

Помислете на вашите најголеми стравови, а потоа помножете со бесконечност! Оваа книга ќе ве натера да посакате истовремено да се скриете во плакар, но и несвесно ќе ве направи поцврсти од кога било.