желатин | Кафе пауза

Желатин – природна состојка за борба против болката во зглобовите!

Потполно сигурна и природна состојка против болките во зглобовите, за поздрави мускули, тетиви, кожа, коса, нокти и срце.

Како да направите гумени бонбони со вкус на Кока-кола?

Нема кој не сака гумени бонбони, а овој рецепт е за сите на кои омилени им се оние во облик на мали шишенца Кока-кола со соодветниот препознатлив вкус.
Датум: 19 фев 2015
, Автор:

Домашни гумени бонбони

Дали обожавате гумени бонбони? Оние растегливи слатки задоволства во форма на црвчиња, мечиња и други животинчиња...
Датум: 23 авг 2013
, Автор:

Како совршено да ја исчистите нечистотијата од вашето лице?

Едноставен и евтин домашен рецепт, со кој совршено ќе ја исчистите нечистотијата и маснотијата од вашето лице.

Вкусен киндер колач

Прекрасен лесен десерт, кој одлично ќе се вклопи во вашиот неделен ручек...

Како да направите желе шотови (Jello Shots)?

Ако сакате да внесете свежина во вашите забави и да ги изненадите пријателите, вистинско решение за тоа се желе шотовите. Нивната подготовка е еден од најкреативните и најоригиналните начини за служење алкохол...
Датум: 20 јан 2012
, Автор:

Крем-кафе (Panna Cotta)

Ако не како десерт, Panna Cotta можете да го подготвите и како незаборавно, инспиративно кафе.

Маршмелоу

Овие мали меки колачиња се толку слатки и вкусни што ќе ве освојат од прва.

Опијането желе од кафе

Уникатно кафе во цврст облик за оние кои сакаат да експериментираат
Датум: 06 ное 2010
, Автор: