8 видови суперхрана препорачана од диететичарите којашто ефикасно ги „топи“ килограмите

Со сите научни истражувања и можности во денешно време, знајте дека немате никаква потреба од држење строги диети, гладување и измачување на телото. Тајната е во здравиот животен стил и вистинскиот избор на намирници.

Единствените 2 нешта што треба да ги знаете ако сакате да пронајдете повеќе време во вашиот ден

Дали сте зафатена личност на која приоритет ѝ се работата и семејството, но сакате да најдете уште слободно време?

5 ефективни начини да ги победите нападите на анксиозност

Анксиозноста е сѐ почеста појава која засега милиони луѓе ширум светот и бројката продолжува да расте со огромна брзина.

Природен регенератор за јакнење и побрз раст на ноктите. Брзо, лесно и ефикасно!

Ако имате голема желба да имате долги и убави нокти, а не сте љубител на надградувањето, не ви преостанува ништо друго освен да ги израснете вашите.

Би можеле ли да живеете во оваа куќа?

Архитектката Мејси Милер долго време посакувала да има свое место за живеење, но не сакала да ги носи на грб трошоците за хипотека, па затоа решила да си изгради, свој компактен дом...

Како да се ослободите од целулитот еднаш засекогаш?

Повеќето луѓе не знаат што претставува целулитот и од што е предизвикан. Всушност не постои такво нешто како целулит. Па како тогаш да се ослободиме од нешто што не постои?
Датум: 14 дек 2013
, Автор:

Како да ослабете за 1 конфекциски број за 20 минути?

Рецепт од Тајланд, кој тамошните девојки го користат векови наназад, за да ги исчистат нечистотиите од кожата, да ја намалат подуеноста и да го зацврстат телото.

Совети за ефикасно ценкање

Ценкајте се, затоа што продавачите се обидуваат да извлечат максимум за она што го продаваат, понекогаш на штета на купувачот.