еуфорија | Кафе пауза

Венера во аспект со Нептун: Прочитајте какви предизвици ќе ви донесе денешниот ден

Откријте какви предизвици ве очекуваат благодарение на планетите и ѕвездите.

За сите оние кои не ја чувствуваат предновогодишната еуфорија: Како да си прославите во домашна атмосфера?

Еве што можете да правите за Нова година ако не сакате да излегувате од дома, но сакате да се одморите и накратко да заборавите на обврските што ве чекаат...

Прекрасни новогодишни и божиќни десктоп позадини

Време е да ве фати предновогодишната еуфорија, време е да го украсите домот и да ја промените позадината на вашиот компјутер.
Датум: 22 дек 2014
, Автор:

Сè што може да направите до петок за ова да ви биде најдобрата недела од оваа година

Еве што сè може да направите за да си ја разубавите оваа недела.
Датум: 17 дек 2014
, Автор:

И љубовта поминува низ 9-месечно раѓање

Раѓањето на една љубовна врска со добра перспектива пред себе, трае околу 9 месеци, исто колку и целиот период во бременоста, до раѓањето на новиот живот.

Летни музички фестивали на Балканот во 2012

Кои се најинтересните летни музички фестивали кои се одржуваат летово во нашето соседство?

Во духот на пролетната еуфорија

„Со доаѓањето на пролетта, природата ни вели: Ајде да се забавуваме.“