Започнува пријавувањето за летните пливачки школи – Пливај и уживај со Еуролинк

Втора година по ред Еуролинк осигурување ја организира бесплатната пливачка школа за 120 деца на возраст од 7 до 12 години.
Датум: 01 јун 2017
, Автор:

Бизнис караванот на Еуролинк ја посети и Струмица

Вчера попладне во преполниот ресторан на хотелот „Сириус“ во Струмица се одржа голем бизнис настан во рамките на Бизнис Комплет караванот на Еуролинк Осигурување.
Датум: 07 апр 2016
, Автор:

Доделени Еуролинк стипендии за додипломци и постдипломци на Правниот факултет „Јустинијан Први“

Еуролинк осигурување додели 29 стипендии на перспективни млади луѓе, 18 за додипломски и 11 за постдипломски студии на Правниот факултет “Јустинијан Први” – Скопје.
Датум: 06 ное 2015
, Автор:

Нови 25 стипендии од Еуролинк осигурување за студентите и постдипломците на Правниот факултет „Јустинијан Први“

На студентите на додипломски и постдипломски студии на Правниот факултет „Јустинијан Први“ компанијата Еуролинк осигурување им доделува 25 целосни стипендии со кои ќе можат да ги покријат трошоците за кофинансирање.
Датум: 21 мај 2015
, Автор:

„Балет“ на Маја Златевска е најдобра фотографија на конкурсот на тема „Емотивната страна на културата“

Триесеттина фотографии беа претставени на изложбата што вчеравечер беше отворена во Македонската опера и балет во Скопје, а која што ја организира „Еуролинк осигурување“ во рамки на проектот „Денови на фотографијата“.
Датум: 02 дек 2014
, Автор:

„Еуролинк осигурување“ организира: Бесплатна тура низ музеите во Скопје за сите љубители на уметноста

Еднодневна организирана и бесплатна посета на најзначајните музеи и галерии во Скопје за граѓаните на Македонија, насловена „Мапа на културата“ ќе се одржи во недела, 21 септември 2014 год.
Датум: 12 сеп 2014
, Автор: