Според руски доктор: Излечете ги нарушувањата на тироидната жлезда со помош на неколку етерични масла

Третманот често бара лекови, промена на исхраната и начинот на живот, но Русите имаат природен начин за ублажување на симптомите...

Откријте го најдоброто масло за вашиот тип кожа и нејзините потреби

Понекогаш е многу тешко да го изберете соодветното масло за вашата кожа, па затоа прочитајте ги насоките од овој краток водич.

Направете сами: Антиалергиски детергент од 3 состојки

Како сами да направите прашок за перење на долната облека и да го заштите телото од токсини?

Направете сами: Домашна крема против целулит. Резултати веќе после 7 дена!

Подготовката на ефикасна крема за ослободување од целулитот е полесна одошто мислите, а ваквиот препарат може да биде многу поефикасен од скапите креми кои ги купувате од продавниците.
Датум: 12 сеп 2014
, Автор:

Како сами да си направите течна пудра?

Ви ја прикажуваме постапката како од природни состојки и минерална пудра во прав да направите течна пудра.

Домашни рецепти за здравје и убавина на д-р Оз

Прочитајте како да ја намалите мигрената, да ја измазните кожата или да ја спречите подуеноста на стомакот, со овие домашни рецепти на д-р Оз.

Направете сами: Миризлива свеќа во школка

За да имате убав спомен од летото во вашата соба, одвојте 5 минути од вашето слободно време и направете си интересна свеќа во школка.