есен 2020 | Кафе пауза - Part 2

6 неодоливи нијанси на шминка што ќе бидат актуелни оваа есен

Не мора секогаш да купувате нова, модерна гардероба за да имате одличен стајлинг. Доволно е да користите нови, сезонски бои за шминка и ќе изгледате многу модерно.

Едноставни, но модерни фризури што треба да ги пробате оваа есен

Фризурите презентирани на модните ревии се претежно практични и едноставни, токму онакви какви што се потребни за овој неизвесен период кога сите тежнеат кон лежерност.

Есента носи подобрување на сите полиња за овие 3 хороскопски знаци

Периодот што претстои ќе биде бурен и полн со пречки за повеќето хороскопски знаци. Сепак, овие 3 знаци ќе бидат под среќна ѕвезда и сè ќе им оди од рака.

Комбинации во бела боја за првите денови од есента

Ако преферирате модерен и елегантен изглед, овие бели комбинации ќе ја разбудат вашата фантазија. Погледнете ги фотографиите за да добиете повеќе инспирација.

Овој дезен ќе биде апсолутен есенски хит

Судејќи според фотографиите на социјалните мрежи, трендсетерките повторно полудеа по овој дезен, така што може да видите повеќе комбинации во кои овој дезен ја има главната улога.
12