есен 2020 | Кафе пауза

7 фризури со кои ќе заблескате оваа есен

Кога станува збор за косата, во наредниот период нè очекуваат некои нови, интересни трендови. Фризерката Мишел Кливленд открива седум начини како да добиете совршена есенска фризура.

Плетени парчиња облека: 7 комбинации за 7 дена

Кон крајот на есента, широките џемпери и меките кардигани ги заменуваат сите тенки кошули и маички што ги носевте дотогаш и стануваат главен дел од вашите комбинации.

Совршени есенски комбинации со цветни фустани

Цветните фустани не се резервирани само за топлите летни денови. Тие можат многу лесно да ви овозможат да создадете совршен есенски стил.

Модели на здолништа што ќе доминираат оваа сезона

Изберете здолниште што одговара на вашиот стил на облекување и што лесно можете да го комбинирате со остатокот од вашата гардероба.

8 работи што секоја модерна жена треба да ги има оваа есен

Паметното купување на крајот на 2020 година значи инвестирање во клучни парчиња облека што ќе ви траат подолго и што ќе можете да ги носите и во следните сезони.

Есенски комбинации што ќе сакате да ги копирате

Оваа сезона, во фокусот ќе бидат палта, фустани и чизми, а овие впечатливи комбинации ќе направат да блеснете и да оставите добар впечаток.

12 предлози како да го комбинирате долгото палто оваа сезона

Долгите палта ќе доминираат на модната сцена и оваа есен. Во тренд ќе бидат палта во светли бои и изработени од разни материјали.

Задолжително парче облека за оваа есен: Здолниште што се вклопува во сечиј стил

Не е важно дали е пролет, лето, есен или зима, тоа е сè уште тука. Ова здолниште е незаменливо парче облека кое може да се вклопи во сите пригоди и во сите сезони.

Не мора повторно да одите на шопинг: Сигурно веќе ги имате овие есенски парчиња облека што се во тренд

Пред да одите на шопинг, добро разгледајте што веќе имате во вашиот плакар од претходната сезона. Погледнете кои парчиња облека се во тренд оваа есен и како да ги комбинирате.

Модна инспирација за жените во 50-тите години: 6 непогрешливи есенски комбинации

Есента не им е омилено годишно време на многумина, но нуди голем број можности за да создадете интересни, модерни и слоевити комбинации.

Есента им носи неопислива среќа на овие 4 хороскопски знаци

Деновите се пократки, ноќите и утрата се посвежи, расположението не е на некои високо ниво, но, сепак, среќата им се насмевнува на некои хороскопски знаци.

3 бои за коса што ќе ја одбележат оваа есен

Есента е зад аголот, а за многу жени тоа значи промена на фризурата и освежување на косата што е оштетена од солта и од сонцето. Погледнете кои трендови ќе ја одбележат оваа есен.
12