Блејзерот останува на модната сцена: Како да го носите оваа есен?

Опуштената варијанта на сакото, блејзерот, е идеално парче за рана есен.

Маникир кој ќе биде тренд за оваа есен

Секоја жена и девојка која сака да изгледа убаво, знае дека ноктите се неизбежен детаљ кој ќе го надополни секој изглед.

Коса во боја на тиква: Хит нијанса за оваа есен!

Портокаловата палета на бои е идеална за есенските денови.

Топ 5 нијанси на кармин кои ќе ги обожавате оваа есен

Многу шминкери ќе ви кажат дека ефективниот кармин е доволен.

Оваа есен носете само двобојна шминка!

Дали наскоро ќе го видиме крајот на новите бјути трендови за оваа година? Се чини дека не...

Карирани кошули и фармерки до глужд: Најголемите трендови за оваа сезона!

Оваа сезона доминираат трендовите кои нѐ враќаат назад во минатото. Поточно во 90-тите и 70-тите.

7 фризури кои ќе бидат апсолутен хит оваа есен

Ако планирате да посетите фризер, тогаш освежете ја косата со некоја од најатрактивните есенски фризури.

Погледнете кои се 4-те најочекувани есенски трендови за оваа сезона

Без разлика на високите температури, есента доаѓа и треба да се спремаме за претстојната сезона...