Хит за оваа есен: Нокти во боја на вино

Откако оваа боја завладеа помеѓу познатите, пополека се качува и на врвот на најбараните бои на лакови за нокти.
Датум: 25 ное 2014
, Автор:

Есенско-зимски капути кои треба да се најдат во вашиот плакар

Есента и зимата се најпознати по палтата и капутите. Не само што нѐ одржуваат стоплени и изолирани од лудото време туку се и важен дел од целокупниот изглед.

Темни усни: Тренд кој не смеете да го пропуштите

Со пократките денови и поладните ноќи, есента станува помрачна. Некогаш поради облеката, некогаш поради бојата на косата, а пак некогаш поради режимот за разубавување.

7 парчиња без кои не можете оваа сезона

Периодот за џемпери и облека која ќе ве згрее повторно се врати. Максимално удобни и модерни, овие 7 прекрасни парчиња ќе направат да изгледате шик, а сепак да ви биде топло.

5 неочекувани, но убави модни трендови за есен, 2014

Сукњи до под колена, волнени капи со пуфки и чизми над колена... овие очекувани трендови веќе можеме да ги видиме во бутиците, но некои есенски хитови ќе се најдат на врвот на вашата листа на желби за оваа есен сосема неочекувано.
Датум: 08 ное 2014
, Автор:

Тренди модни комбинации со џемпери – есен/зима 2014-2015

Секоја сезона носи нови модни трендови, па дури и кога станува збор за џемперите. Оваа сезона хит се топлите и удобни џемпери, и тоа во кратка или долга варијанта, асиметрични или прави.
Датум: 26 окт 2014
, Автор:

Модни трендови за eсен, 2014

Летото одамна заврши и време е да се препуштиме на постуденото време и потоплата облека. Џемпери во разни бои, интересни капути и јакни и чизмите до глужд се меѓу главните карактеристични парчиња за есен.
Датум: 15 окт 2014
, Автор:

Поглед кон иднината: Есенски трендови, 2014

Оваа сезона, освен очекуваните трендови како крзното и големите дебели џемпери, има и неколку кои позитивно нѐ изненадија. Еве кои се четирите трендови кои се претпоставува дека ќе направат голем „бум“ оваа сезона.
Датум: 29 авг 2014
, Автор: