Не заборавајте на нив: 2 ерогени зони што ги доведуваат момците до лудило

Иако пенисот е најинтензивната ерогена зона кај секој маж, понекогаш може да биде интересно ако си поиграте и со други делови од неговото тело.

Какви допири најмногу ги возбудуваат жените?

Секоја жена освен очигледните и добро познатите ерогени зони, има и свои специфични области, карактеристични само за неа.

До сите девојки: 6 места на машкото тело кои копнеат по вашите бакнежи

Обидете се еднаш да не брзате и да потрошите малку повеќе време за да направите целото негово тело да затрепери од возбуда.

Скриени ерогени зони: Точки на задоволство кои ќе ја доведат до лудило!

Познавањето на ерогените зони ќе ве претвори во одличен љубовник и ќе ви овозможи секоја жена да ја доведете во расположение за секс во секое време.

Момци еве каде грешите: 3 чекори кои ќе ја доведат до силен оргазам

За да се постигне оргазам не е доволна само пенетрацијата, потребно е многу повеќе од тоа...

На каков секс се пали неговиот хороскопски знак?

Ако се прашувате што тој сака да се случи в кревет за да биде задоволен, еве малку помош од астролошка гледна точка.

10-те најосетливи точки кои го возбудуваат машкото и женското тело

Можеби мислевте дека добро ги знаете ерогените зони на вашиот партнер или партнерка, но скорешните истражувања даваат и некои изненадувачки резултати.
Датум: 25 ное 2013
, Автор:

Топ 10 ерогени зони кои често ги запоставуваме

Посветувањето внимание на тие занемарени делови од телото може да донесе неочекувано уживање...
Датум: 08 мај 2013
, Автор:

Астрологијата и ерогените зони

Сакате да добиете божествен водич за „жешките точки“ на вашиот љубовен партнер?

10 секси идеи кои ќе ја „зачинат“ вашата врска

Навидум мали и неважни секси постапки можат значително да ви ја подигнат самодовербата, да ги разгорат искрите во кревет, да внесат авантуристички дух во вашата врска...
Датум: 08 ное 2010
, Автор: