емотивно | Кафе пауза

Mодел со „плус големина“ целосно се соголува пред камерите и отворено зборува за своето тело

Гордо вооружена со висока самодоверба, овој модел воопшто нема намера да ослаби за да се вклопи во рамките на општествените стандарди за убавина.

Мајка го слуша чукањето на срцето на својот починат син во телото на девојката на која го донирале

Откако го загубила своето чедо, Вики Бренон веднаш одлучила да ги донира неговите органи и со тоа да им даде шанса на други да живеат.

Зборови кои ќе ве расплачат: Емотивно писмо на еден маж до својата бивша сопруга

Писмо кое еден маж го напишал за својата поранешна сопруга во име на сите преубави моменти кои ги поминале заедно...
Датум: 26 сеп 2014
, Автор:

Ова е искористување на втората шанса: Учесник на Икс фактор ќе ве доведе до солзи

Џејк Квикенден е учесник на овогодишното издание на Икс фактор во Велика Британија. Неговиот прв избор е песната „All of Me“ од Џон Леџенд, која ја почнува добро, но малиот пресврт кој одлучува да го направи после првата строфа го разочарува жирито. Сепак...
Датум: 18 сеп 2014
, Автор:

Предлози за читање: Книги кои го одземаат здивот

Доколку сте нежна и романтична душа и трагате по приказни кои ќе ви го допрат срцето, овие книги се вистинскиот избор за вас.
Датум: 03 мар 2014
, Автор:

Татко и ќеркичка ги рекреираат свадбените фотографии со починатата сопруга

Таткото Бен и неговата млада ќеркичка Оливија ја изгубиле нивната сопруга и мајка Али, од еден редок вид рак на белите дробови, кога девојчето било старо само една година...

Видео кое стопи милиони срца: повик за прегратка

Човек маскиран во голема кадифена мечка стои сред градскиот плоштад... Се вика Фабијан и е хендикепиран.

Посвојувањето куче во неговите последни часови можеби беше најдобрата одлука во мојот живот…

Емотивна приказна за спасувањето на едно куче кое чекало да биде успиено...

Снешко во слатка мисија

Слатко и емотивно видео, кое ги ги најавува новогодишните и божиќните празници. Во него, главниот херој е снешко. Тој тргнува во ризична потрага по совршениот подарок за некој навистина посебен...
Датум: 09 дек 2012
, Автор:

Препеви на познати песни кои ќе ви ги разбудат емоциите

Обожавате да слушате акустична поп рок музика? Ако одговорот е да, а вие сè уште не сте слушнале за бендот Бојс Авенју, тогаш дефинитивно ова е вашиот среќен ден.