еликсир | Кафе пауза

Еликсир на здравјето: Овој зеленчук треба да го јадете почесто

Истражувањата покажуваат дека редовното консумирање на овој зеленчук го спречува губењето на минералите од коските, го забавува стареењето и ја поттикнува работата на цревата.

Овие 4 еликсири на младоста, убавината и долговечноста ќе ве одушеват со нивните резултати!

Секој сака да ја задржи младоста што е можно подолго, а со овие рецепти тоа и не е толку невозможно...

Рецепт за еликсир на младоста кој треба да го проба секоја жена

Знаевте ли дека постојат природни ефикасни методи на подмладување и всушност не ви требаат скапи козметички препарати и уште поскапи и ризични хируршки зафати?
Датум: 06 сеп 2014
, Автор:

Магичен еликсир од лук кој комплетно ќе ве препороди

Иако напиток од лук не звучи баш како највкусното летно освежување, сепак кога ќе видите колку лесно се подготвува и за какви сѐ тегоби помага, и вие ќе посакате да го имате во вашата кујна.
Датум: 18 јул 2014
, Автор:

Магичната комбинација од мед и цимет

Вкусната комбинација на мед и цимет со векови наназад се смета за навистина лековита и благотворна. Всушност, античките народи верувале дека е еликсир на здравјето и младоста.