елек | Кафе пауза

Совршена комбинација за рана пролет: Плетен елек и кожени панталони

Плетениот елек е основен тренд во уличната мода, без разлика дали ќе изберете винтиџ елек или ќе се одлучите за предимензионален модел.

Нов пролетен тренд: Долги елеци како задолжително парче во вашиот гардеробер!

Оваа сезона на сцена ни доаѓа дневното парче на кое секоја жена тешко ќе му одолее.

Совети, предлози и идеи за слоевито зимско облекување со стил

Слоевитото облекување е најмудрата препорака за ладните денови.

Спортско, а сепак модерно: Носете пуф елеци оваа зима!

Пуф елеците претставуваат спортска варијанта на женски елеци, кои од сезона низ сезона повторно се враќаат на модната сцена.

Како да изгледате секси и на минусни температури?

Тешко е да изгледате привлечно кога од глава до пети сте покриени со слоеви и носите гломазен капут. Но со овие паметни потези, ќе го избегнете ефектот на „мумија“, а вашиот стил на облекување ќе остане запазен.
Датум: 04 јан 2015
, Автор:

Како да го вметнете вашиот дебел есенски елек во стилска и шик комбинација?

Есенските елеци се доста практични, и речиси секоја девојка има макар еден во својот гардеробер.
Датум: 30 окт 2014
, Автор: