Како високите потпетици може да го уништат вашиот прв состанок?

Сакате да се претставите како автентична дама со стил, да му оставите впечаток и да се чувствувате секси. Но дали некогаш навистина сте морале да одите со нив?

Јастог плетенка – нова лесна фризура за елегантен, но опуштен изглед

Се носи на едната страна, одлична е за свадбени, како и за други специјални прилики, делува и елегантно и опуштено, а најдобро ќе ја изведат девојките со погусти и малку виткани коси. Еве како да ја направите.
Датум: 10 сеп 2014
, Автор:

Направете си гламурозна превртена пунџа за само 5 минути

Одличен трик благодарение на кој со само едно ластиче за коса и шноли за прицврстување, можете да заблескате со оваа гламурозна превртена пунџа.

3 кежуал фризури со полуфатена коса

Сакате да ја носите косата опуштено преку ден, но не сакате да изгледате обично, ниту пак пренападно. Овие три фризури се одлични за вас, а за да ги направите нема да ви требаат повеќе од 30 минути.
Датум: 06 сеп 2013
, Автор:

Лебдечка када која овозможува врвна релаксација

Британската компанија за скулпторски мебел „Splinter Works“ го креирала веројатно најсовршениот дизајн за релаксирање во интимните мигови кои сакате да ги поминете со себе.

Елегантна бела куќа во Шпанија

Распослана на површина од 400 метри квадратни, во оваа бетонска куќа, доминира белата боја, што ѝ дава една свежина и чистота.

Модерен руски дом сместен помеѓу дрвја

Позиционирана на врв од рид, помеѓу многу дрвја и фантастична природа, оваа руска резиденција нуди неверојатен поглед низ прозорците.