Елвис Присли | Кафе пауза

Најдобрите цитати на Елвис Присли за животот, успехот, среќата и љубовта

„Претпоставувам дека најважното нешто во животот на една личност е среќата.“

Најубавите балади од кралот на рокенролот, Елвис Присли, на кои и денешните жени не можат да одолеат

Погледнете ја оваа листа и уживајте во најубавите мелодии кои некогаш биле снимени.

Присила Присли открива каков бил животот со рок легендата Елвис Присли

Не е лесно да си во брак со рок легенда на само 21 година.

Очилата на славните

Погледнете ја листата на најпознати очила низ историјата според веб-дизајнерот Федерико Мауро.
Датум: 27 јун 2013
, Автор:

Животните цитати на Елвис Присли – кралот на рокенролот и добрата мисла

„Кога работите ќе отидат по ѓаволите, не одите и вие со нив.“
Датум: 24 јан 2013
, Автор:

Интересни музички занимливости

Уште со самото појавување, MTV имаше големо влијание врз музичката индустрија и поп-културата. Но дали знаевте кога започнал да се емитува овој музички канал?
Датум: 21 јун 2012

Кои се највпечатливите усни во историјата?

Наоми Кембел, Кристи Тарлингтон и Линда Евангелиста го сочинуваат најпознатото трио на супермодели познати по своите впечатливи усни. Еве чии други усни ќе останат запаметени во историјата...
Датум: 11 апр 2012