ексцентричност | Кафе пауза

7 нешта што не ги знаете за вашите омилени поети

Некои од познатите поети имале навистина чудни барања и ексцентрични навики.

12 уникатни луѓе со необичен изглед

Некои луѓе не се плашат да експериментираат со нивниот изглед. Овие експерименти предизвикуваат многу различни реакции во општеството – некои ги сметаат за луди, а другите пак им се восхитуваат на нивната ексцентричност.

88-годишна бабичка ги руши сите стереотипи за старците

Кој вели дека одредени модели се дизајнирани само за одредена возраст?

Хороскопот открива: Што потајно посакуваат луѓето да променат кај вас?

Сите луѓе имаат свои недостатоци и мани, а некогаш тие знаат да внесат немир и незадоволство кај луѓето од поблиската и подалечната околина.

Што значи лошиот ракопис?

Дали можеме да претпоставиме за каква личност станува збор доколку напишаното е со големи букви закосени надесно?! Дали ракописот повеќе говори за личноста или за расположението, моменталната состојба во која се наоѓа?
Датум: 05 ное 2014
, Автор:

5 необични работи кои укажуваат на висока интелигенција

Научниците подолго време се обидуваат да пронајдат врска помеѓу интелигенцијата и одредени човечки карактеристики...
Датум: 11 фев 2014
, Автор:

Најгрдите чевли во историјата на модата

Чевли кои сигурно не би сакале да се најдат во вашиот плакар...

Чевлите на Кристијан Лубутен – сон на секоја жена

Францускиот дизајнер на чевли направи империја со своите уникатни модели, женствениот облик и ексцентричноста во боите. Црвениот ѓон на чевлите стана негов заштитен знак...
Датум: 24 јан 2012
, Автор: