ексфолијација | Кафе пауза

Справете се со мрсната кожа

Дури и познатите како Камерон Дијаз и Кети Пери се мачат со оваа појава. За среќа има многу начини како да го победите мрсниот отсјај и да добиете мат изглед кој го посакувате уште од тинејџерските години.
Датум: 30 авг 2014
, Автор:

Направете си маска за лице од портокал и сода бикарбона

Колку и да уживаме во скапите маски за лице, од време на време не е лошо да си подготвиме нешто и самите.
Датум: 25 сеп 2011
, Автор: