Одлични совети за слабеење од оние кои успеале да се ослободат од вишокот килограми

Со помош на овие совети ќе имате тело какво што отсекогаш сте посакувале.

Експерт за труење со храна открива 6 јадења кои не треба да ги јадете

После 20-годишно искуство со судски процеси поврзани со труење од храна, Бил Марлер едноставно престанал да консумира одредени јадења.
Датум: 26 јан 2016