Едноставни, но ефикасни спа тајни за совршена кожа

Разни бјути експерти ги споделија нивните тајни со нас за да научиме како да се однесуваме кон нашето тело како професионалци.

Паметните телефони повеќе не се во тренд. За 5 години ќе ги замениме со нешто друго!

Телекомуникациските експерти проценуваат дека паметните телефони во наредните пет години би можеле да престанат да се употребуваат.

Колку време треба мажот да „издржи“ во сексот за и двете страни да бидат задоволни?

Науката се обидела да одговори на овие неколку прашања со цел да ни даде неколку бројки според кои би можеле да се водиме.

Што мислат експертите за „50 нијанси сиво“?

Романот „50 нијанси сиво“ ја освои женската читателска публика низ целиот свет и покрај негативните оценки од литературните критичари.

Како да одгледате деца кои ќе си го сакаат своето тело?

Еве што експертите советуваат во врска со тоа.

10 навики на луѓето со лошо здравје

Ова се 10 лоши навики на луѓето кои не водат здрав начин на жиот.
Датум: 13 фев 2014
, Автор:

Супер совети за губење калории

Ова се неколку совети од експерти за здраво и безбедно слабеење, кои треба да ги послушате за да успеете постепено да ја намалувате својата тежина.

10 професии кои ќе бидат најплатени во иднина

Според истражувањата овие 10 професии ќе бидат најплатени и со најголем раст во нареднава деценија.

Деца сме сè додека не наполниме 24 години?!

Според тврдењата на експертите од Универзитетот во Мелбурн, човечкиот мозок се развива сè до 24-тата година, што дава објаснување зошто повеќето млади луѓе се однесуваат многу детски и незрело.

Кое е најдоброто време за секс, коктел, дремка, учење?

Прочитајте кои часови од денот, експертите ги определиле како идеални за да имате секс, да се одморите со попладенвна дремка, најдобро да го меморирате материјалот за испит или да стопите најмногу калории со спорт...

Како да ја усовршите способноста за помнење?

Дали ви се случило да влезете во просторија и да заборавите по што сте дошле или да не можете да се сетите на нечие име или име на некоја книга или филм?
12