3 вкусни и егзотични рецепти за топло чоколадо кои едноставно мора да ги пробате

Топло чоколадо, подготвено со необични и егзотични додатоци за неизмерно уживање

Тропски и раскошно: Африкански стил – најжешкиот тренд за ова лето

Оваа сезона се истражува влијанието на африканската култура на летен начин, со егзотични отпечатоци и тропски коктел од аксесоари.

Азиски острови кои треба да се на листата на секој сонувач и авантурист

Трагачи по адреналин, мир и љубители на егзотични далечни предели, ова е листа на азиски острови кои навистина вреди да се посетат. Тука сечиј вкус може да биде задоволен.
Датум: 23 јул 2015

Слатки компирчиња со кокос и цимет

Компирчиња со егзотичен вкус...

Фото-приказна за големото пријателство помеѓу мало девојче и дивите егзотични животни

Ова девојче се вика Амелија и е ќерка на фотографката Робин Шварц. Мајката често пати оди на патувања во дивината во разни делови на светот за да ги фотографира животните, а со себе ја води и својата ќерка.

Ноќевајте под отворено небо во фантастичен резорт во Јужна Африка

Овде можете да го набљудувате дивиот животински свет како лавови, нилски коњи и жирафи додека тие слободно се движат низ нивното природно живеалиште, а вие истовремено сте сместени во луксузен престој со поглед кој го одзема здивот.
Датум: 27 фев 2014
, Автор:

Најмалото мајмунче во светот

Со тежина од околу 100 грама, џуџестиот мармозет се смета дека е најмал од мајмунските видови во светот.

Домашен ликер од рум и банани

Ликер со егзотичен вкус кој е многу лесен за подготвување

Егзотични дестинации и хотели за авантуристичко лето

Се мислите каде сакате да патувате? Летниот период е секогаш најдобар за патување на поегзотични и далечни дестинации.

Егзотичен рај во Занзибар

Егзотична, раскошна, релаксирачка и ексклузивна во секој поглед. Излегува на приватна плажа со бел песок, а има и неколку сопствени базени, бањи и релакс-центар.