егзотика | Кафе пауза

14 топли дестинации за вашиот следен одмор

Избирањето место за летен одмор може да биде навистина фрустрирачко и напорно. Голем избор, мал буџет, можностите и не се баш многу големи. Погледнете ги 14 најпосакувани дестинации за ова лето.

10 најевтини бунгалови и вили над вода

Сметувањето во вили и бунгалови над вода е наменето за оние со подлабок џеб, но ако веќе сте решиле таму да трошите пари, овде ќе си поминете за нијанса поевтино.

Дали сонувате за ваков одмор додека се давите во обврски?

Кога летото и пријатните температури изгледаат далеку, а вие сте заглавени во работни обврски или се спремате за испити, тогаш имате право барем да сонувате за вакви бунгалови над вода.

Адреналински скок во рајска дупка

То Суа е вистински адреналински егзотичен рај скриен во селото Лотофага на малите пацифички острови Самоа.

Најубавите барови на карипските плажи

Карибите изобилуваат со прекрасни егзотични плажи на кои постојано е забавно, а дел од вината за тоа ја сносат и овие уникатни барови распоредени по нивните рајски песоци.

„El Nido Resorts“ – егзотично бегство од реалноста

Изолација, луксуз, егзотика и ексклузивност. Тоа е сè што ви треба за ова лето!

Факти и фотографии од тропскиот рај Јамајка

Преубавиот остров во Карипското Море прославен по хедонистичкиот стил на живеење...

Најубавите приватни острови во светот

Мали парчиња рај на земјата кои може да се купат за пари...