душек | Кафе пауза

Како да го исчистите душекот и да ги отстраните сите видови дамки?

Колку пати сте истуриле нешто на душекот и чистењето се претворило во вистинска агонија? Токму затоа, овие домашни трикови ќе ви помогнат за брзо и лесно чистење на душеците.

Глисер на дување е новиот летен хит што ќе направи да се чувствувате како милионери

Летото е веќе тука, па сигурно веќе го планирате вашето викенд бегство со најдобрите пријатели и семејството!

Душек во форма на пеперутка ги освои сите социјални мрежи

Ако размислите подобро, ова е буквално како лебдечки рај.

Одличен трик за дезинфекција на вашиот душек

Душеците на кои спиеме се одлично место за собирање прашина и нечистотии, па потребно им е длабинско чистење.

Ова лето тие се задолжителни: Воздушните душеци за плажа добија сосема нов облик!

Воздушните душеци за плажа добија сосема нов изглед на кој никој нема да остане рамнодушен.

5 лесни начини како да ја преуредите вашата спална соба за подобро да спиете

Спиењето е важно од секој аспект на нашето живеење, а сепак 40 проценти од нас спијат помалку од потребното.
Датум: 11 мар 2016

Работи од домот кои треба навреме да ги фрлите

Во ова видео ќе ви бидат претставени работите за кои не сте знаеле дека имаат рок на траење.

8 лоши навики кои предизвикуваат болки во грбот

Доколку не сте го смениле вашиот душек повеќе од 10 години, големи се шансите вашиот ‘рбет да не ја добива потребната потпора...

Идеалното решение за гушкање во кревет

Овој удобен душек е дело на Меди Моџтабави и е идеално решение за паровите кои сакаат да се гушкаат во кревет.

Сладок сон на полна Месечина

Корејските дизајнери Лили Сух и Зоно од комапнијата „i3lab“ се виновниците кои стојат зад оваа перница од „соништата“.