дружба | Кафе пауза

Дали треба да се дружите со колегите од работа?

Многу колеги по работното време одат заедно на ручек, на кафе или на пијалак и одвреме-навреме сигурно и вие ќе добиете некоја покана за дружба.

Кој хороскопски знак е вашиот најдобар пријател?

Кога бараме пријател, сакаме личност која нè разбира и која нè прифаќа онакви какви што сме. Сакаме да можеме да разговараме со тој пријател, да ги споделуваме нашите тајни и да му веруваме.

Астрологијата ви открива: Зошто треба да бидете во друштво на Лав?

Без лажна скромност! Доколку познавате Лав многу добро знаете за што зборуваме.

Несекојдневна дружба со меркати

Како што поминувало времето, така и малите бебиња меркати станувале сѐ пољубопитни и пофасцинирани од фотоапаратот на Вил...

Идеален партнер за љубов, дружба и работа според хороскопскиот знак

Дознајте со кој знак ќе имате најдобра соработка, кој најмногу ќе ве сака и со кого ќе бидете главна ѕвезда на забавите.
Датум: 09 фев 2014
, Автор:

Центрифуга бар – пијте кафе и дружете се додека ви се пере облеката

Кул пералница во која ќе ја освежите вашата носена облека, а додека чекате машината да заврши, ќе се релаксирате во барот со пијалак и жива музика, а воедно можете и да си ја средите фризурата, во составниот салон.

Видео компилација: бебиња кои сакаат кучиња

Во оваа интересна компилација ќе имате можност да ги погледнете најинтересните видеа од Јутјуб, на кои се дружат малечки слатки бебиња и кучиња.

Слатка дружба помеѓу мало девојче и горила

Малата Кајла заедно со нејзините родители билa во посета на зоолошката градина во Атланта, каде што запознала еден многу интересен нов пријател.

Девојчето и мачето – фотосесија која ќе ви го стопли срцето

Запознајте се со преслатката Катерина и нејзината фотогенична мачка Лилу.