другари | Кафе пауза

Оваа невеста немала пријателки, па затоа нејзините другари ја преземале улогата на деверици

Дали би ги замениле класичните деверици со вашите најдобри другари?

5 работи во врска со вас за кој вашиот дечко им се фали на другарите

Можеби нема да ви каже вас дека го прави тоа, но сигурно нема да се воздржува пред другарите. Ако ја нашол девојката од соништата, ќе сака и редовно да си се фали со вас. Еве за што најмногу.
Датум: 18 мај 2015
, Автор:

16 причини поради кои другарствата од средно остануваат за цел живот

Кога некој ќе спомне другари од средно, реакцијата на секој повозрасен соговорник е дека тие другарства траат цел живот поради овие причини.

9 причини поради кои братучедите ви се добри другари

Братучедите се првите другари во вашиот живот и ги задржувате засекогаш.

24 работи кои само вашите најдобри другар(к)и ги знаат за вас

Знаат толку многу нешта поради кои би било логично да бегаат и да се кријат од вас, но сепак, остануваат тука и ве сакат без оглед на сѐ.
Датум: 19 мај 2014
, Автор:

Приказна која ќе ве расплаче – болно дете и куче со три нозе се најдобри другари

Запознајте ги Овен и Хачи. Нивното пријателство е нешто толку волшебно што нема да ве остави рамнодушни.
Датум: 20 фев 2014
, Автор:

Еве зошто не смееш да заспиеш на забава

Кога се оди на забава секогаш треба да почитувате само едно правило, никогаш не треба да си дозволите први да заспиете.

7 разлики помеѓу машките и женските пријателства

Мажите меѓусебно се однесуваат многу опуштено, умеат да се забавуваат со некои едноставни шеги и односот им е помалку драматичен. Од друга страна, кај другарките може да се забележи поголема емоционална поврзаност.

Шестгодишно момче собрало 400.000 долари за да му помогне на своето болно другарче

Кога Дилан Сигел дознал дека неговиот најдобар другар пати од ретка и неизлечлива болест на црниот дроб, напишал книга насловена „Chocolate Bar“...

10 знаци дека пријателите ви ја уништуваат врската

Со помош на овие знаци препознајте дали пријателите непотребно ви ја комплицираат врската.