држење | Кафе пауза

Тест: Начинот на кој го држите пенкалото открива каква личност сте

Сигурно сте забележале дека секој држи пенкало малку различно. Овие суптилни разлики се всушност знаци на нашите скриени карактеристики.
Датум: 10 ное 2019
, Автор:

Што кажува за вас начинот на којшто го држите вашиот смартфон?

Начинот на кој ги користиме нашите смартфони може да открие нешта кои не сте ги очекувале.

Астрологијата ви открива од кој хороскопски знак треба да се држите настрана

Бидејќи на секој хороскопски знак му одговараат различни карактери, во продолжение прочитајте кој знак треба да го избегнувате.

10-минутна вежба која ќе го подобри лошото држење на телото

Лошото држење на телото не е убава глетка и со тек на време може да започне да ве исцрпува.

3-минутна вежба која ќе ви го подобри држењето на телото

Тоа што многу луѓе не го разбираат е дека исправеното седење е всушност лошо за вас, најмногу затоа што предизвикува многу стрес на вашиот ‘рбет.

Што кажува начинот на кој се држите за рака со партнерот за вашата љубовна врска?

Погледнете што различните видови држења за раце значат за вас и вашата врска...

2 трика со чија помош ќе изгледате послабо и поженствено во фустан

Положбата и држењето на телото во секунда може да направи да изгледате поелегантно и поженствено. Исто како и вашиот став.

15 проблеми на луѓето со лошо држење на телото

На луѓето со лошо држење на телото не им е лесно. Ова се само дел од проблемите со кои се соочуваат.

Охридска приказна за професионалност

Само со миење на садовите и средување на кујната на работа, може да се согледаат професионалните квалитети на вработениот, и да се предвиди како тој би изреагирал во други, многу посериозни ситуации.
Датум: 22 авг 2014
, Автор:

Начинот на кој ја држите чашата го открива вашиот карактер

Психологот Глен Вилсон го набљудувал говорот на телото на околу 500 лица додека пиеле и ги поделил во 8 различни групи според карактерот.
Датум: 13 мај 2014
, Автор:

Едноставни правила да изгледате послабо

Најважно што треба да го запомнете е секогаш добро да ја одбирате облеката, како и да внимавате на вашето држење.

7 причини зошто да имате повеќе физички контакти со блиските

Без разлика дали сте личност која сака или не сака допири, постојат повеќе причини за да ги зголемите физичките контакти во вашите блиски врски...
12