досада | Кафе пауза

Науката вели дека навистина можеме да умреме од здодевност

Сите ние во животот имаме искусено здодевност, таква што ни предизвикала чувство дека ќе умреме од неа.

24 вистински гении кои заслужуваат да бидат советници на Елон Маск

Кој од овие трикови ви се чини најинтересен?
Датум: 03 јул 2019
, Автор:

Што прави секој хороскопски знак кога „умира“ од досада за време на викендот?

Кој е начинот на кој вие се справувате со досадата за време на бавните викенди?

Добро платени, но монотони: Кои се најздодевните работни позиции во светот?

Колкупати ви се случило да посакате да останете дома наместо да одите на работа?

Дали сте знаеле дека досадата има добри и лоши страни? Дознајте кои се тие!

Иако никој не сака да прави здодевни работи, досадата има и свои добри страни.

Досадно ви е? Еве неколку работи што можете да ги правите овој викенд!

Со овие активности брзо ќе ви исчезне досадата и ќе се чувствувате многу подобро.

Фотографии кои докажуваат дека со децата никогаш не е здодевно

Погледнете ги следниве урнебесни фотографии кои ќе ве убедат дека досадата и децата едноставно не одат заедно.

13 необични и интересни веб-сајтови кои ќе ви помогнат да се ослободите од досадата

Веб-сајтови кои имаат само една задача: Да тепате време на Интернет.

Како вашиот хороскопски знак ја поднесува досадата?

Како се справува секој хороскопски знак со досадата? Лавот ќе ја искористи за да се одмори, Ракот секогаш ќе пронајде некоја активност, а најлошо им е на Близнаците, Овните и Рибите.

11 показатели дека сте досадни на Твитер

Додека твитате, би било добро да ги избегнувате следните работи...
Датум: 16 мај 2012
, Автор:

Лоши навики кои нè прават несреќни

Зошто на сите нам ни е тешко да преминеме преку лошите навики кои нè уназадуваат, ни ги рушат соништата, нè прават подебели и нè спречуваат да бидеме поедноставни и посреќни?