допишување | Кафе пауза

3 хороскопски знаци што ќе престанат да контактираат со вас откако ќе заврши карантинот

Ако се допишувате со некој од овие хороскопски знаци, немојте да бидете изненадени ако ненадејно исчезнат откако ќе бидат укинати ограничувањата.

3 хороскопски знаци што најверојатно ќе се допишуваат со својот поранешен партнер за време на карантинот

Додека сте дома, размислувате за многу работи, па дури и за поранешниот партнер, но размислете двапати пред да му испратите порака.

Колку долго треба да се допишувате при онлајн запознавање, а кога е веќе премногу?

При средба, може да се случи, дури и кога добро ви одел разговорот, да сфатите дека не сте компатибилни како личности.

Игнорирајте ги пораките на овие типови мажи бидејќи во спротивно ќе завршите со скршено срце

Многу девојки уживаат во слатките, едноставни пораки и се лажат дека на тој начин градат вистинска поврзаност со некого.

Топ 10 најлуди начини за да согорите калории

Денес, поголемиот дел од луѓето се опседнати со бројот на калории...

Правила за допишување со новото момче

Не сте сигурни што да му напишете на новото момче во пораката? Бидете безгрижни, ние имаме решение. Професорот Даг Хајнс ни открива што момците навистина сакаат да прочитаат во текстуалната порака.
Датум: 09 мар 2015
, Автор:

На какви СМС-пораки „паѓаат“ хороскопските знаци?

Дознајте што му се допаѓа на секој хороскопски знак кога е во прашање додворувањето преку пораки и успешно освојте ја вашата симпатија со порака на која таа нема да може да остане рамнодушна.
Датум: 06 апр 2014
, Автор:

Живот: Некогаш и сега

Сигурно ќе се пронајдете во барем една ситуација!