Лута исповед на една мајка на која ѝ дошло преку глава од мажите кои не помагаат низ дома

Статусот предизвикал лавина од коментари, најчесто од жени, кои исто така биле фрустрирани поради неодговорното однесување на нивните сопрузи.

6 причини зошто треба да им давате домашни обврски на вашите деца

Најновите истражувања покажале дека децата кои помагаат околу домашните обврски можат да извлечат многу придобивки од тоа.

Децата чии родители ги тераат да помагаат по дома се поуспешни

Ако обично им попуштате на децата за да ги одбегнете крокодилските солзи и на крајот вие ги миете садовите, постои добра причина зошто не треба да отстапите од вашето барање.

Како да имате меки дланки и цврсти нокти дури и кога секојдневно миете садови?

Едноставна рутина од 3 чекори ќе ви помогне секогаш да бидете задоволни со изгледот на своите раце.

Што после свадбата: Кои се добрите, а кои лошите нешта во првата година од бракот?

Првата година од бракот е исполнета со многу изненадувања и кога ќе помине, тогаш ќе разберете што луѓето околу вас сакале да ви кажат.

Загатка: Четворица соседи прават 4 добри дела

Четворицата пријатели Алек, Јанко, Крсте и Ристе одлучиле секој од нив да направи по едно добро дело кон некоја постара личност во соседството: г-ѓа Николова, г-ѓа Лутенкова, г-ѓа Бојковска и г. Велимир.
Датум: 05 сеп 2014
, Автор:

Хороскопските знаци и чистењето

Сите имаме различен став спрема чистењето и домашните обврски. Еве како хороскопските знаци реагираат, кога треба да подработат по дома. Се надеваме дека ќе се пронајдете и дека ќе успееме малку да ве насмееме. Овен: Дава сѐ од себе да заврши со чистењето на време и да има најдобро ис

Да се биде или не: ПАПУЧАР?

Малограѓанштината, и секако, влијанието на балканското воспитување, ги тера мажите да покажуваат јавно кој е газда дома или што би се рекло, да се знае кој носи панталони. Дали си помалку маж ако покажеш почит кон жена?
Датум: 14 јул 2013
, Автор: