Доменико Долче и Стефано Габана ни ги откриваат тајните на добрата мода и стилот

Женската сексуалност и сензуалност е нивната инспирација за целата таа облека која остава без зборови.

6 модни трендови кои ќе ве натераат да ѝ се радувате на пролетта

Пролетта пристигна, а пролетните трендови веќе се тука. Модните гиганти како Валентино и Диор веќе ги презентираа парчињата што мораме да ги имаме оваа сезона.

Долче и Габана, колекција есен/зима, 2014-15

На кристално чистите ноти од „Оревокршачка“ на Чајковски, со сценографија налик на магична шума, Долче и Габана ја претставија својата сопствена бајка, каде главната улога ја играа моделите - носителите на новата естетика.

Долче и Габана, колекција есен/зима, 2013-14

Доменико Долче и Стефано Габана за оваа колекција се инспирирани од мозаикот во катедралата во градот Монреале, Сицилија.

Ликовите на Дизни како модни икони

Кој вели дека цртаните ликови не можат да носат висока мода? Урсула и други злобни ликови од цртаните на Дизни во оваа прилика носат модели од колекциите на Долче и Габана...
Датум: 28 окт 2013
, Автор:

Животни лекции од познатите Италијанци

Се чини дека Италијанците имаат сè: култура стара повеќе од 2000 години, архитектура која датира од времето на Римската Империја и смисла за мода која има големо влијание. Затоа не е чудо што Италијанците нè советуваат како да живееме.
Датум: 09 ное 2012