долготрајност | Кафе пауза

Зошто пријателствата кои траат подолго од 10 години се посебни?

Ако сте пријатели со некого подолго од 10 години, тогаш треба да се радувате затоа што вашето пријателство било ставено на „тест на времето“ и „положило“.

Топ 7 трикови за секогаш свежа и миризлива гардероба

Сите ние го сакаме мирисот на свежо испраната облека, но за жал, тој не трае долго.

3 мали инвестиции за голема љубов и долготрајна врска

Иако секоја љубовна врска бара огромна посветеност и труд, сепак постојат и неколку мали и едноставни трикови кои можат да ја зацврстат вашата поврзаност без многу мака.

Трикови за нанесување кармин кои секоја жена треба да ги знае

Се чини дека секојдневно дознаваме нови техники за шминкање од професионалните шминкери, но и трикови за правилно нанесување на шминката.

Фантастичен трик: Како да им го продолжите свежиот вкус на јагодите?

Ретки се луѓето кои не го сакаат слаткиот вкус на јагодите, но проблем е тоа што тие траат кратко, имаат краток рок и брзо ја губат свежината, па на тој начин ни ја скратуваат можноста да уживаме во нив.
Датум: 25 мај 2014
, Автор:

Како парфемот подолго да се задржи на вашата кожа?

Доколку забележите дека парфемот брзо испарува од вашата кожа, прочитајте ги следниве совети кои ќе ви помогнат да го одржите мирисот на нанесениот парфем на вашето тело, во текот на целиот ден.

Спремате тежок испит? Рузмаринот ќе ви помогне околу тоа!

Мирисот на етеричното масло од рузмарин ќе ви ја подобри меморијата, тврдат научниците врз основа на новото спроведено истражување.

Како да се лакирате за вашиот маникир подолго да трае?

Познатите стилисти за нокти Енџ и Вернајс Вокер, велат дека лакот за нокти може да изгледа добро дури до 10 дена по нанесувањето, доколку се следат овие неколку едноставни совети.