долга коса | Кафе пауза

Најпрактичната летна фризура којашто е одлична за девојките со долга коса

Девојките со долга коса знаат дека воопшто не е лесно да се преживеат летните горештини со толку многу влакна на главата...

Само девојките со долги коси можат да ги разберат овие секојдневни проблеми

Постојат нешта што нè обединуваат, без разлика каде сте родени и колку сте стари.

Запознајте ја Рапанзел од вистинскиот живот

Оваа принцеза од Дизни повеќе не е само лик од приказните бидејќи се појави девојка која без двоумење можеме да ја наречеме вистинската Рапанзел!

9 грешки кои прават вашата коса да изгледа ретка

Иако генетиката е онаа која одлучува колкав ќе биде волуменот на косата, има и одредени грешки во стилизирањето кои можат да направат таа да изгледа поретка.

Супер трик: Фризура која ќе направи косата да ви изгледа подолга

Не се работи за никакви надградби, туку за едноставен фризерски трик со кој можете да постигнете ефект на долга коса.
Датум: 11 ное 2015
, Автор:

Сакате да имате долга и здрава коса? На овој начин направете таа да порасне побрзо, поздраво и посјајно!

Во мода е долгата коса. Тешко е да ја пораснете, но ние сакаме да ви помогнеме да успеете во тоа.

Згодни момци со долга коса кои сексуално ќе ве разбудат

Кој вели дека момците со долга коса не изгледаат жешко?

Проблеми кои само девојките со долга коса можат да ги разберат

Скоро секоја девојка сонува за долга коса. Тоа им е во гените. Но, што се случува кога тие конечно ќе ја достигнат должината на косата која со години ја посакувале?

Одлични фризури за девојките со долга коса

Потребно ви е освежување на вашата коса, но не сакате да ја скратите нејзината должина? Погледнете ги овие одлични фризури...

Што говори вашата фризура за вас?

Покрај изразите на лицето, и фризурата открива одредени работи за вас, вели Џин Ханер, авторка на книгата „Мудроста на вашето лице“.
Датум: 13 авг 2014
, Автор:

Како да направите вашата долга коса да изгледа кратко?

Дали некогаш ви се случило да посакате да имате кратка коса на само еден ден, без притоа да морате навистина да ја скратите?