диџеј | Кафе пауза

Книга: „Електрошок“ – Лоран Гарние

Патување низ историјата на хаус музиката - вистинско пишано, визуелно и музичко задоволство...

20 типови момци што секоја девојка ги запознава на забава

Забавите се луди. Таму може да сретнете сè и сешто. Овие момци ги среќавате на секоја забава, без исклучок.
Датум: 22 авг 2014
, Автор:

Најпопуларните песни од 2013 помешани во една

Оваа година видеото е сочинето од делови од песните на Мајли Сајрус, Лорди, Макелмор, Тејлор Свифт, Дафт Панк, Имеџин Дрегонс, Ријана и други. Уживајте!

Енергичен 15-минутен микс од DjGoce D\’Sauce

Додека работите, се подготвувате за учење или средувате низ дома, овој адреналински микс ќе се погрижи за вашето добро расположение и силна енергија.
Датум: 18 сеп 2013
, Автор:

Најдобро платените диџеи во светот

Дефинитивно диџеите се новите рок ѕвезди. Доколку мислите поинаку, тогаш можеби оваа листа со нивната годишна заработка ќе ве разубеди.

Музички стихови: Разбудете ме – Авичи (Wake Me Up – Avicii)

Покрај заразниот и лесен ритам, таа има и одличен текст во кој се пее за младешкиот дух кој трага по смисла во животот, одбивајќи да се покори на притисоците од „попаметната“ околина.

10 типови луѓе кои ги среќаваме на секоја забава

На забавите секогаш сретнуваме секакви луѓе, почнувајќи од оние со кои одлично си поминуваме и се журкаме, до онакви кои немаат попаметна работа и им го расипуваат расположението на сите останати.

Јусеин Болт „пее“ и инспирира

Забавен и инспиративен ремикс од изјавите на Јусеин Болт...

Ким Јонг Ил работел и како Диџеј?

По смртта на „милиот лидер“, на интернет почнаа да кружат безброј фотографии, кои го прикажуваат во добро друштво со најдобрите светски диџеи.

Уникатен накит за диџеи

Микрофони, слушалки, грамофонски плочи, касетофони, звучници... инспирација за уникатниот накит со диџејска тематика, линија на компанијата Darkloud Silver. Идејата потекнува од урбаниот животен стил и хип хоп културата.
Датум: 09 мај 2011
, Автор: