Диор | Кафе пауза

6 модни трендови кои ќе ве натераат да ѝ се радувате на пролетта

Пролетта пристигна, а пролетните трендови веќе се тука. Модните гиганти како Валентино и Диор веќе ги презентираа парчињата што мораме да ги имаме оваа сезона.

Хороскопскиот знак елегантно поставен на вашиот врат

Љубителите на убавиот накит, но и на астрологијата, со сигурност ќе уживаат барем во едно парче од оваа модна колекција на Dior.
Датум: 16 јан 2014
, Автор:

Новата колекција на чанти „Lady Dior“ пролет/лето 2013

Француската глумица и амбасадорка на Диор, прекрасната Марион Котијар ја презентира новата колекција на чанти преку оваа фотосесија...
Датум: 31 мар 2013
, Автор:

Малиот црн фустан низ историјата на модата

Безвремено парче облека, симбол за елеганција и вечна инспирација на модните дизајнери...