Дизниленд | Кафе пауза

Погледнете како изгледа Дизниленд од птичја перспектива

Магичното кралство каде што можете да истражувате џунгли, да пловите со пирати, да нурнете под океанот и да запознаете принцези од бајките е вистинска фантазија.

21 причина зошто (НЕ) треба да го посетите Дизниленд

Доколку го посетите, ризикувате неповторливо, безнадежно и до уши да се заљубите во ова магично место!

Сон на секоја девојка: Ова неверојатно запросување ќе ве одведе во светот на бајките

Ако сакате да се венчате со љубител на Дизни филмовите, ќе мора да испланирате запросување какво што заслужува секоја принцеза.

Нејзиниот свршеник ја откажал свадбата, а таа направила извонредна самостојна фотосесија во Дизниленд

фотосесијата на оваа жена стана вистинска Интернет сензација и инспирација за сите девојки ширум светот.

Најсреќното место во светот прикажано преку 20.000 фотографии

Мет Гивот и Ден Даглас ги споиле своите фотографски вештини и своите уметнички способности и го направиле ова неверојатно видео на кое е прикажан забавниот парк Дизниленд.

Како изгледаше „Дизниленд“ во 1955 година?

Врзете ги појасите - време е за патување низ времето.

Тајниот свет на Дизниленд

Во Дизниленд сè изгледа совршено. Тоа е идеален свет од фантазијата, но за сè да оди како подмачкано, овој забавен парк користи некои тајни техники.