5 начини да ја подобрите дигестијата и да го изгубите вишокот килограми

Кога се прејадувате и кога консумирате храна која е тешка за преработување, вашиот дигестивен систем забавува и отпадот од храната останува заробен во вашето тело.

4 причини зошто не смеете да го избегнувате лебот, дури ни за време на диета

Лебот е првата намирница која ја отфрламе при диети, а таа е всушност меѓу најздравите и навистина му е потребна на организмот.

7 типови храна кои влијаат лошо на вашиот дигестивен систем

Се чувствувате ли лошо после јадење? Еве зошто.

7 причини зошто секое утро треба да пиете чаша солена вода

Една чаша солена вода на ден може да биде решение на многу проблеми како несоницата и остеопорозата. Погледнете што се можете да промените со една чаша посолена вода...

7 намирници кои ќе ви го смират стомакот после прејадување

Не е можно некогаш во животот да сте отишле на вечера каде ви го сервирале вашето омилено јадење и да сте изеле само онолку колку што ви е доволно за да не се чувствувате гладни...