детство | Кафе пауза - Part 4

Мајка прави моќни фотографии од своите ќерки, покажувајќи ни дека силата е убавина

Името на оваа серија фотографии е „Strong Is The New Pretty“ и таа преку нив навистина споделува една моќна порака со светот.

Фотограф од Јамајка прави неверојатни фотографии во кои може да се забележи невиноста на детството

Децата живеат живот кој вреди и токму тоа треба да се стремиме сите ние да го правиме: да живееме, да љубиме и да се смееме.

Оваа жена ги трансформира нападно нашминканите кукли давајќи им природен, детски изглед

Артистката и научник Соња Синг има навистина интересно хоби кое во периодов го освои интернетот.

10 причини зошто другарките од детството остануваат засекогаш најдобри

Пријателките од детските денови кои сме ги одбрале спонтано следејќи го инстинктот на искреност се оние кои остануваат за цел живот. Со најдобрите другарки градиме врски кои се многу поголеми од обичните пријателства.
Датум: 31 мар 2015

Фотографии кои покажуваат колку е убаво да се има браќа и сестри

Овие фотографии покажуваат колкава е љубовта меѓу браќата и сестрите и нè потсетуваат колку сме среќни што ги имаме.
Датум: 20 мар 2015
, Автор:

10 начини на кои со растењето се зближувате со сестрата и/или братот

Тие се бесценет дел од вашиот живот, и покрај тоа што како деца не сте можеле да го забележите тоа...

10 прашања кои ќе ви помогнат да откриете дали вашето детство имало негативно влијание врз вашето здравје денес

Тестот се состои од 10 прашања чии резултати можат да послужат како модел за предвидување одредени проблеми со здравјето кај возрасните, започнувајќи од прекумерната тежина па сè до проблеми со тироидната жлезда и рак.

9 причини зошто растењето со цртаните филмови од 90-тите години ве направило подобра личност денес

Нашата цел беше да го направиме светот подобар и токму на тоа нè инспирираа ликовите од цртаните!

Филм: Момчештво (Boyhood)

Најдобриот филм на нашето време...

Работи кои денешните деца никогаш нема да ги разберат

Денешните деца, благодарение на технологијата, се многу поштедени од разни секојдневни маки, но факт е дека за некои работи никогаш нема ни да дознаат.
Датум: 17 сеп 2014
, Автор:

Се сеќавате на ТВ серијата „Полна куќа“?

Ја гледавме додека бевме деца, заедно со целото семејство, во периодот од 1987 до 1995, но се шушка дека можно е да ја гледаме повторно.
Датум: 28 авг 2014
, Автор:

Најслатките функционални Лего коцки направени од чоколадо

Обично јадењето ЛЕГО коцки би се сметало за опасно и штетно, но јапонскиот артист и дизајнер Акирхиро Мизучи го решил проблемот, правејќи го сонот на секое дете – достапна реалност.
Датум: 14 авг 2014
, Автор: