детска соба | Кафе пауза

Трендови на Инстаграм за уредување на детската соба

Креативците кои се активни на оваа социјална мрежа честопати се чекор понапред и можат да ви дадат преглед на идеите што допрва доаѓаат.

Како да ја уредите собата за вашето бебе во тропски стил?

Забавувајте се додека ја уредувате собата на вашето бебе затоа што сигурно ќе му биде забавно да игра во неа додека расте.

Како да ја уредите детската соба како игротека: 12 креативни идеи за игри за време на изолацијата

Детската соба може претпладне да биде училница, аеродром за „пилотски“ мајстори во попладневните часови, а навечер сцена за „младата ѕвезда“.

Интересна детска соба инспирирана од Војна на ѕвездите

Корисникот на Редит Dericrw и неговата сопруга направиле соба инспирирана од Војна на ѕвездите за нивниот син со надеж дека ќе го натераат да спие во посебна соба.

Волшебна детска соба која ќе ве остави без зборови

Дизајнирањето и декорирањето на детските соби е многу интересно и забавно искуство, а резултатите може да ги воодушеват не само децата, туку и возрасните.

Погледнете го изненадувањето на еден татко за својата ќерка кое милион луѓе ги остави без зборови!

Овој татко ја трансформирал собата на својата ќерка во една дрвена куќичка од бајките!

15 супер идеи за бебешки соби

Малото место не е пречка за големите идеи. Еве како да ја претворите малата соба на вашето новороденче во вистинска бајка.
Датум: 19 окт 2014
, Автор:

19 кул и креативни постелнини за вашиот кревет

Доколку ви се потребни декоративни идеи и сакате да ја направите совршената атмосфера во вашата детска или спална соба, погледнете ги наредниве неколку постелнини за инспирација.

Елементи за детска соба од соништата

Децата имаат доволно бујна фантазија за да сонуваат со отворени очи во каква било соба, но со некои вакви елемнти тоа би било дополнително стимулирано.

Пиратска соба за деца

Постојат многу дизајни на детски соби, како што се вселенски бродови, тркачки автомобили или замоци, но ова е можеби една од најинтересните детски соби што некогаш сте ги виделе.