Неодолив танц на 2-годишно детенце

Вилијам Штокебро има само две години, а веќе знае како да ја „запали“ сцената. Погледнете ја неговата уникатна детска верзија на тешкиот американски танц џајв, која слатко ќе ве изнасмее. :-)
Датум: 22 мар 2012
, Автор:

Кога ќе порасне, моето дете ќе биде…

За нестрпливите родители кои постојано ја планираат кариерата на своите деца, францускиот фотограф Мало направил фотографии со кои визуелно ги прикажува нивните фантазии.

По што најпрво би посегнале во случај на пожар?

Скромни, фалбаџии, сентиментални, практични..., различни сме дури и во неволја. Во тоа ќе се уверите и преку проектот „The Burning house“, кој ни поставува хипотетичко, но многу едноставно и добро прашање...
Датум: 13 мар 2012
, Автор:

Филмови со кои секое дете треба да порасне

Сите ние си имаме одредени играни или цртани филмови кои нè потсетуваат на детските денови. Има премногу убави и поучни филмови со забавни содржини, но ние подготвивме една кратка листа...
Датум: 02 фев 2012
, Автор:

26 животни лекции кои треба да ги научите до 26 години

Потсетувањето за она што сте го научиле досега, е важно колку и прифаќањето на следниот предизвик.

Орангутан бакнува мало момче в уста

Кога момченцето ги залепило усните на стаклото, за возврат добило повеќе одошто очекувало. Џиновскиот орангутан веднаш возвратил на невиниот детски бакнеж, односно ја изимитирал неговата постапка.

Клупа „обесена“ на балони

Клупа што виси на балони... Радост за секое дете.
Датум: 04 јун 2011
, Автор:

Преслатко детенце си игра со видра

Погледнете го ова преслатко детенце коешто само што проодело, како се трка со една морска видра во зоолошката градина во Сан Диего. Неверојатно!
Датум: 31 мај 2011
, Автор:

Велигденска боенка за дечиња

Ако во вашето семејство трчка помало синче, братче, сестриче или внуче кое сака да биде дел од традиционалните обичаи, зошто да не му дадете соодветна улога?

5 лекции кои треба да ги научиме од децата

Растењето ни ги проширува видиците кон светот, но постојат некои основни и навистина здрави вредности кои ги забораваме како што одминуваат годините.

Бесцелниот живот на еден алкохоличар

Ова инспиративно видео ќе ви ја разнежни душата, ќе ви предизвика блага насмевка на лицето и ќе ве натера со поголема јачина да го „вдишувате“ светот околу себе додека ги извршувате секојдневните обврски.

Зајачка дупка (Rabbit Hole)

Филм за загубата и за тоа како понатаму откако ќе ви се случи најстрашното. Што откако сите грижливи пријатели ќе си заминат дома и ќе останете сами со своите мисли?